Vítejte v psané a čtené části těchto Stránek !!

SCRIPTORIUM je do široka otevřená čítárna a písárna literárních kousků. Nikým nerušeni si zde můžete „prezenčně“ půjčit svazeček a potichu studovat Alt nebo se jen tak procházet a porovnávat rozhovory se známými altisty.

Scriptorium si lze představit jako rekonstruovaný středověký refektář, kde místo cínových misek a džbánků připraveny jsou nevydělané při napětí dráždivě hlazené telecí kožičky pro všechny psavé nedočkavce, a místo strávníků jsou zde lidé, kteří, nesrkajíce, hrouží se do truňku altového poznání.

Sekci jsme se pokusili dále žánrově rozdělit na Povídky, Básničky, Rozmluvy, Scénáře a Další, což je však jen dělítko orientační a proto tu můžete narazit i na pověsti, soudničky, entrefilety, rozhlásky, glosy, causerie, alegorie, projevy, učené statě, cestopisy, ódy a naše nekrology.


„Nudí Vás Ovidius? Rušíte předplatné Rytmu života? Došly vám videokazety, na které si nahráváte pořad Ještě jsem tady na ČT22? Bojíte se Harryho Pottera? Zveme Vás do Scriptoria! Originální, altové, staronové. Pro všechny! Ne-o-me-ze-ně!“,

                                                                                                          Vaše Sýkorka